≡ Menu

Keputusan Rasmi Pilihan Raya Umum Ke-13 (PRU-13) DUN dan Parlimen Selangor

Di Selangor jumlah kerusi yang dipertandingkan bagi Parlimen adalah sebanyak 22 kerusi manakala bagi Dewan Undangan Negeri (DUN) adalah sebanyak 56 kerusi. Pada Pilihan Raya Umum Ke-12 tahun 2008, kerusi DUN dan Parlimen Selangor telah dikuasai oleh Pakatan Rakyat.

Berikut pula adalah keputusan rasmi Pilihan Raya Umum Ke-13 (PRU-13) Negeri Selangor.

Keputusan PRU13

Keputusan Pilihan Raya Umum Ke-13 Kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) Selangor

KAWASAN NAMA PENUH PARTI KEPUTUSAN
N. 01 – Sungai Kamarol Zaki Bin Haji Abdul Malik BN  7,096
           Air Tawar Wahid Bin Rais PAS  5,680
N. 02 – Sabak Abdul Halim Bin Udin BN  9,022
Sallehen Bin Mukhyi PAS  9,421
N. 03 – Sungai Budiman Bin Mohd Zohdi BN  12,606
           Panjang Mohd Fadzin Bin Taslimin PAS  10,423
N. 04 – Sekinchan Kek Seng Hooi BN  5,868
Ng Suee Lim DAP  8,107
N. 05 – Hulu Bernam Muhamad Idris Bin Ahmad PAS  7,365
Rosni Binti Sohar BN  10,397
N. 06 – Kuala Kubu Lee Kee Hiong DAP  9,469
           Baharu Nadarajah A/L Supramaniam BEBAS  108
Ooi Hui Wen @ Jessie Ooi BN  7,767
Pritpal Singh A/L Mender Singh BEBAS  117
Yoong Tham Fook BEBAS  250
N. 07 – Batang Kali Mat Nadzari Bin Ahmad Dahlan BN  21,189
Mustaf Bin Talib BEBAS  476
Mustapa Kamal Bin Sapingi BEBAS  734
Ramachandran A/L Kandasamy PKR  15,791
N. 08 – Sungai Mohamad Judi Bin Sarjo PAS  8,451
           Burong Mohd Shamsudin Bin Lias BN  11,464
N. 09 – Permatang Low Tan BEBAS  76
Mohd Yahya Bin Mat Sahri PKR  8,023
Sulaiman Bin Haji Abdul Razak BN 9,049
N. 10 – Bukit Melawati Jakiran Bin Jacomah BN  7,296
Manikavasagam A/L Sundaram PKR  6,490
N. 11 – Ijok Idris Bin Ahmad PKR  8,522
Parthiban A/L Karuppiah BN  7,783
N. 12 – Jeram Amiruddin Bin Setro BN  13,632
Muhmmad Rashid Bin Muhmmad PAS  10,798
Kassim
N. 13 – Kuang Abdul Shukur Bin Idrus BN  11,027
Tenku Maraziyah Binti Tenku PKR  9,772
 Sulaiman
Zahariman Bin Abd Latip BEBAS  233
N. 14 – Rawang Gan Pei Nei PKR  18,358
Lee Li Yew BN  9,117
N. 15 – Taman Roslan Bin Basaruddin BEBAS  495
           Templer Subahan Bin Kamal BN  17,200
Zaidy Bin Abdul Talib PAS  24,667
N. 16 – Batu Caves Amirudin Bin Shari PKR  14,552
Rawisandran A/L Narayanan BN  11,291
Suman A/L Gopal BEBAS  182
N. 17 – Gombak Setia Hasbullah Bin Mohd Ridzwan PAS  20,757
Said Anuar Bin Said Ahmad BN  19,076
N. 18 – Hulu Kelang Abdul Rahim Bin Pandak Kamarudin BN  18,429
Saari Bin Sungib PAS  21,310
N. 19 – Bukit Mohamad Nadzim Bin Ibrahim BN  12,458
           Antarabangsa Mohamed Azmin Bin Ali PKR  16,502
N. 20 – Lembah Jaya Baderisham Bin Jolly BN  16,472
Khasim Bin Abdul Aziz PAS  25,185
N. 21 – Chempaka Iskandar Bin Abdul Samad PAS  23,117
Muhammad Faizal Bin Sufar BN  13,509
N. 22 – Teratai Chin Kok Keong BEBAS  115
Jenice Lee Ying Ha BEBAS  1,832
Liew Pok Boon BN  9,932
Lim Ah Chai BEBAS  61
Tiew Way Keng DAP  23,578
N. 23 – Dusun Tua Ismail Bin Sani BN  18,090
Razaly Bin Hassan PAS  22,161
N. 24 – Semenyih Arutchelvan A/L Subramaniams PSM  5,568
Hamidi Bin A. Hasan PKR  13,471
Johan Bin Abd Aziz BN  17,616
N. 25 – Kajang Ir. Mohd Iwan Jefrey Bin Abdul Majid BEBAS  249
Lee Ban Seng BN  12,747
Lee Chin Cheh PKR  19,571
Mohamad Bin Ismail BERJASA  1,014
Mohd Khalid Bin Kassim BEBAS  83
Ong Yan Foo BEBAS  85
N. 26 – Bangi Mohd Shafie Bin Ngah PAS  29,200
Mohd Zaidi Bin Md Zain @ Zakaria BN  17,362
N. 27 – Balakong Lai Kwong Choy BN  11,584
Lee Ah Seng BEBAS  653
Ng Tien Chee DAP  25,126
N. 28 – Seri Chin Toong Kang BN  5,328
           Kembangan Ean Yong Hian Wah DAP  27,406
N. 29 – Seri Serdang Mohamad Yusof Bin Mohamed BN  23,486
Yassin
Noor Hanim Binti Ismail PAS  39,737
N. 30 – Kinrara Ng Sze Han DAP  22,333
Wong Hock Aun BN  7,729
N. 31 – Subang Jaya Gan Meng Foo BN  12,297
Yeoh Tseow Suan DAP  40,366
N. 32 – Seri Setia Abdul Halim Bin Samad BN  14,029
Nik Nazmi Bin Nik Ahmad PKR  18,692
N. 33 – Taman Medan Ab Wahab Bin Ibrahim BN  16,747
Haniza Binti Mohamed Talha PKR  20,478
Johan Bin Asik KITA  55
Kamarul Jaman Bin Seeni Mohideen BEBAS  213
Muhammad Zarqasyi Bin Zulkarnain BEBAS  21
N. 34 – Bukit Gasing Juan Sei Chang BN  5,326
Lee Chung Hsin, Simon BEBAS  287
Mak Khuin Weng BEBAS  168
Rajiv A/L Rishyakaran DAP  21,168
N. 35 – Kampung Chong Seng Foo BN  6,077
           Tunku Lau Weng San DAP  19,762
N. 36 – Damansara Liew Wei Beng BEBAS  380
           Utama Lim Choon Kin BN  6,614
Yeo Bee Yin DAP  37,303
N. 37 – Bukit Lanjan Chong Tuck Chiew BN  8,608
Wong Keat Ping PKR  25,808
N. 38 – Paya Jaras Mohd Khairuddin Bin Othman PAS  21,808
Muhammad Bushro Bin Mat Johor BN  16,286
N. 39 – Kota Edros Bin Abdullah BEBAS  57
           Damansara Halimaton Saadiah Binti Bohan BN  16,387
Halmi Bin Omar BEBAS  116
Mohd Nasir Bin Hashim PKR  14,860
Ridzuan Bin Ismail PAS  7,312
Suppiah A/L Anandan BEBAS  39
N. 40 – Kota Anggerik Eriq Faisal Bin Rusli BEBAS  136
Mohd Yusof Bin Din BN  21,758
Yaakob Bin Sapari PKR  26,261
N. 41 – Batu Tiga Ahmad Nawawi Bin M.Zin BN  17,479
Mohd Uzi Bin Che Hussin BEBAS  124
Rodziah Binti Ismail PKR  21,284
N. 42 – Meru Abd Rani Bin Osman PAS  22,086
Sukaiman Bin Ahmad BN  13,007
N. 43 – Sementa Daroyah Binti Alwi PKR  21,520
Md Ghazali Bin Md Amin BN  13,674
Thuraisingam A/L Subbrayan BEBAS  182
N. 44 – Sungai Pinang Lee Siew Chee BN  6,055
Teng Chang Khim DAP  17,364
N. 45 – Selat Klang Faisal Bin Yahya BN  14,331
Halimah Ali PAS  17,085
N. 46 – Pelabuhan Abd Khalid Bin Ibrahim PKR  15,597
           Klang Nasarruddin Bin M Zin BN  18,591
N. 47 – Pandamaran Ching Eu Boon BN  7,135
Deligannu A/L Allagan BEBAS  62
Hamzah Bin Lamin BEBAS  216
Tan Pok Shyong DAP  16,311
N. 48 – Kota Ganabatirau A/L Veraman DAP  18,971
           Alam Shah Loo Hok Chai BEBAS  186
Maglin Dennis D’cruz BN  5,602
Pannerselvam A/L G. Letchumanan BEBAS  82
N. 49 – Seri Andalas Hanafiah Bin Husin BEBAS  871
Kottappan A/L Suppaiah BEBAS  41
Mohan A/L Thangarasu BN  15,858
Uthayakumar A/L Ponnusamy BEBAS  614
Xavier Jayakumar A/L PKR  31,491
Arulanandam
N. 50 – Sri Muda Dato’ Ramaswree A/P Duraisamy BEBAS  242
Mat Shuhaimi Bin Shafiei PKR  27,488
Mohd Abdul Raof Bin Mokhtar BN  14,978
N. 51 – Sijangkang Ahmad Yunus Bin Hairi PAS  14,838
Zurihan Bin Yusop BN  11,896
N. 52 – Teluk Datuk Hamzah Bin Abu Bakar BEBAS  364
Loh Chee Heng DAP  13,155
Tan Cheng Chai BN  7,764
N. 53 – Morib Hasiman Bin Sidom BN  14,250
Hasnul Bin Baharuddin PAS  15,016
N. 54 – Tanjong Sepat Mohd Haslin Bin Hassan PAS  10,129
Muventen A/L Munusamy BEBAS  117
Nisman Bin Yusof BN  9,447
N. 55 – Dengkil Azmi Bin Othman KITA  203
Borhan Bin Aman Shah PKR  15,484
Shahrum Bin Mohd Sharif BN  17,801
N. 56 – Sungai Pelek Ab Manap Bin Sahardin BEBAS  160
Lai Nyuk Lan DAP  10,997
Ng Chok Sin BN  9,025
Zakaria Bin Mohd Mukhtar KITA  430

Keputusan PRU-13

Keputusan Pilihan Raya Umum Ke-13 Kerusi Parlimen Selangor

BAHAGIAN NAMA PENUH PARTI KEPUTUSAN
P. 092 – Sabak Abdul Aziz Bin Bari PKR  14,743
            Bernam Mohd Fasiah Bin Mohd Fakeh BN  16,387
P. 093 – Sungai Besar Mohamed Salleh Bin M Husin PAS  18,296
Noriah Binti Kasnon BN  18,695
P. 094 – Hulu Khalid Bin Jaafar PKR  33,989
            Selangor P.Kamalanathan A/L P.Panchanathan BN  37,403
Radzali Bin Mokhtar BEBAS  1,105
Santhara Kumar A/L Ramanaidu BEBAS  999
 P. 095 – Tanjong Masrun Bin Tamsi BEBAS  340
             Karang Mohamad Rashdi Bin Deraman PAS  16,154
Noh Bin Omar BN  20,548
P. 096 – Kuala Dzulkefly Bin Ahmad PAS  27,040
            Selangor Irmohizam Bin Ibrahim BN  27,500
P. 097 – Selayang Haji Mohd Hazizi Bin Ab. Rahman BERJASA  4,152
Lim Siang Chai BN  34,441
William Leong Jee Keen PKR  52,287
 P. 098 – Gombak Mohamed Azmin Bin Ali PKR  54,827
Raman Bin Ismail BN  50,093
Said Nazar Bin Abu Baker BEBAS  474
P. 099 – Ampang Rozaidah Binti Talib BN  28,691
Zuraida Binti Kamaruddin PKR  41,969
P. 100 – Pandan Lim Chin Yee BN  21,454
Mohd Rafizi Bin Ramli PKR  48,183
Tan Yew Leng BEBAS  2,415
P. 101 – Hulu Langat Adzhaliza Binti Mohd Nor BN  46,860
Che Rosli Bin Che Mat PAS  64,127
P. 102 – Serdang Ong Kian Ming DAP  79,238
Yap Pian Hon BN  37,032
P. 103 – Puchong A. Kohilan Pillay A/L G. Appu BN  30,136
Gobind Singh Deo DAP  62,938
P. 104 – Kelana Jaya Loh Seng Kok BN  27,963
Toh Sin Wah BEBAS 363
Wong Chen PKR  56,790
P. 105 – Petaling Jaya Hee Loy Sian PKR  41,062
            Selatan Ibrahim Bin Khatib BEBAS  1,447
Sheah Kok Fah BN  21,846
P. 106 – Petaling Jaya Chew Hoong Ling BN  12,735
             Utara Pua Kiam Wee DAP  54,407
P. 107 – Subang Edros Bin Abdullah BEBAS
Mohamad Bin Ismail BERJASA
Nazaruddin Bin Mohamed Ferdoos BEBAS
Pakas Rao A/L Applanaidoo BN
Sivarasa A/L K. Rasiah PKR
P. 108 – Shah Alam Khalid Bin Abd Samad PAS  49,009
Zulkifli Bin Noordin BN  38,070
P. 109 – Kapar G Manivannan A/L Gowindasamy PKR
Mohd Nazri Bin Abdul Aziz BEBAS
Mohd Pathan Bin Hussin BERJASA
Norhamzah Bin Suratman BEBAS
Palaya A/L Rengaiah BEBAS
Sakthivel A/L Alagappan BN
P. 110 – Klang Charles Anthony A/L R. Santiago DAP  53,719
Teh Kim Poo BN  29,034
P. 111 – Kota Raja Azman Bin Idrus BEBAS  280
Murugesan A/L Sinnandavar BN  29,711
Siti Mariah Binti Mahmud PAS  59,106
Uthayakumar BEBAS  2,364
P. 112 – Kuala Langat Abdullah Sani Bin Abdul Hamid PKR  40,983
Kottappan A/L Suppaiah BEBAS  426
Sharuddin Bin Omar BN  35,625
P. 113 – Sepang Hanapiah Bin Mohamad BEBAS  318
Mohamed Hanipa Bin Maidin PAS  36,774
Mohd Zin Bin Mohamed BN  35,670
Suhaimi Bin Mohd Ghazali BEBAS  963

 

Bagi Keputusan Pilihan Raya Umum Negeri-Negeri yang lain, sila rujuk di laman Pilihan Raya.

About the author: Kulanzsalleh

{ 0 comments… add one }